Kırıkkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Belediye personellerine diksiyon kursu

KIRIKKALE’NİN YAHŞİHAN İLÇESİNDE, BELEDİYE PERSONELLERİNE YÖNELİK AÇILAN KURSTA, TÜRKÇE’NİN DOĞRU KULLANILMASI İÇİN DİKSİYON EĞİTİMİ VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Belediye personellerine diksiyon kursu
205 views
16 Aralık 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde belediye personellerine yönelik açılan kursta, Türkçe’nin doğru kullanılması için diksiyon eğitimi verildi.

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde özellikle halkla ilişkilerde daha iyi iletişim sağlamak ve insanlarla daha iyi diyalog oluşturmak için diksiyon kursu düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursta, Türkçe’nin doğru kullanılması için Yahşihan Belediyesi personellerine 4 hafta süreyle diksiyon eğitimi verildi. Kurs sonrasında ise kursiyer personeller sınava tabi tutulacak. Sınavda başarılı olanlara da katılım sertifikası verilecek.

“Çok faydalı bir etkinlik oldu”

Eğitimlerle ilgili bilgi veren Diksiyon öğretmeni Merve Koçdoğan, “Kursumuz 23 Kasım’da başladı. Bu hafta 4’üncü haftasındayız. Haftaya bir sınavla bitireceğiz. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın da talebiyle Halk Eğitim Merkezi olarak burada diksiyon kursuna başladık. Gayet başarılı ve güzel gidiyor derslerimiz. İnşallah haftaya kursumuz bitecek. Gerçekten çok faydalı bir etkinlik oldu” dedi.

“Türkçe’yi tam olarak kullanamıyormuşuz”

Dil kursunda bir çok konuyu öğrendiklerini belirten itfaiye personeli Gülten Aktuğ, “Dil kursunda çoğu şeyleri öğrendik. Yanlış bildiğimiz çok şeyi öğrendik. Gerçekten ok şeyi yanlış biliyormuşuz. Türkçe’yi tam olarak kullanamıyormuşuz. Diyaframdan nefes almayı, kelimelerin düzgün konuşulmasını, tamamen öğrenmeye çalışıyoruz. İnşallah güzel bir sonuç olacak. Çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu

“Bu eğitim sonrasında da kendimizi geliştirme fırsatı bulduk”

İtfaiye 2. Grup Çavuşu Deniz Çavdar ise “Yahşihan Belediye Başkanı Sayın Osman Türkyılmaz’ın Halk Eğitim Müdürlüğü’ne yapmış olduğu başvuru sonucu bu eğitimi alma fırsatı bulduk. Daha önce bu eğitimi siyasiler ve adaylar alıyordu. Sonra da bizim alma fırsatımız doğdu. Günlük konuşma dilimizde bir çok bildiğimiz sözcüklerin bu eğitimden sonra yanlış olduğunu anladık. Bu eğitim sonrasında da kendimizi geliştirme fırsatı bulduk” ifadesini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.