Kırıkkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu dönem toplantısı

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE ÜNİVERSİTELER, İŞ DÜNYASI, KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ KATILIMIYLA HAZIRLANAN VE UYGULAMAYA KONULAN “TÜRKİYE KAMU-ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ (KÜSİ) STRATEJİSİ EYLEM PLANI”NA İSTİNADEN OLUŞTURULAN KIRIKKALE KÜSİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu dönem toplantısı
180 views
28 Aralık 2020 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde üniversiteler, iş dünyası, kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla hazırlanan ve uygulamaya konulan “Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi Eylem Planı”na istinaden oluşturulan Kırıkkale KÜSİ İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Yunus Sezer başkanlığında yapılan toplantıya, Kırıkkale Belediyesi, Kırıkkale Üniversitesi, Kırıkkale OSB, Keskin OSB, Silah Sanayi İhtisas OSB, Ahiler Kalkınma Ajansı Kırıkkale Koordinatörlüğü, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, İş-Kur İl Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB Müdürlüğü ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yetkilileri katıldı.

Covid-19 öncesi ve sonrası ilin sanayi durumu, ithalat, ihracat ve destekler ile ilgili konuların değerlendirildiği toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin tarafından sunum yapıldı.

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu’nun; Ar-Ge ve yenilikçilik kapasitesini artırarak ülke ekonomisinin gelişmesinde önemli bir yeri bulunan KÜSİ’yi güçlendirmek ve yaygınlaştırmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, sanayi kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları arasında koordinasyon ve yönlendirme faaliyetlerini yürütmekle sorumlu olduğu belirtilen sunumda, kentin sanayi ve ihracat rakamları hakkında da bilgiler verildi.

KÜSİ faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantı, Kamu Üniversite Sanayi işbirliği çalışmalarının yaygınlaştırılması amacıyla başta Ticaret ve Sanayi Odaları, organize sanayi bölgeleri ve diğer kurul üyesi kurum ve kuruluşlarca yapılabilecek çalışmaların belirlenmesi ve yapılan değerlendirmelerin ardından son buldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.