Kırıkkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırıkkale Belediyesinin hayvan dostu uygulamaları

KIRIKKALE BELEDİYESİ KIRSAL KALKINMA, TARIM, HAYVANCILIK VE ORMAN KOMİSYON SÖZCÜSÜ HAFİZE ŞİMŞEK, KENTTE BARINAĞIN KURULDUĞU YILDAN BU TARAFA 14 BİN HAYVANIN SAĞLIK SORUNUNA MÜDAHALE EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kırıkkale Belediyesinin hayvan dostu uygulamaları
258 views
10 Mart 2021 - 11:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırıkkale Belediyesi Kırsal Kalkınma, Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyon sözcüsü Hafize Şimşek, kentte barınağın kurulduğu yıldan bu tarafa 14 bin hayvanın sağlık sorununa müdahale edildiğini açıkladı.

Kırıkkale Belediyesinin Mart ayı Olağan Meclis Toplantısında, sokak hayvanlarına yönelik yapılan faaliyetlerin değerlendirildiği Kırsal Kalkınma, Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyon raporu okundu. Komisyonun yapmış olduğu çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Komisyon sözcüsü Hafize Şimşek, sokak hayvanlarının korunması, rahat yaşamalarının sağlanması, sahipsiz evcil ve sokak hayvanlarının durumunun iyileştirilmesine yönelik sorunlarının Kırıkkale Belediyesince yerine getirildiğini belirtti.

“Gıda sıkıntısı çekmemeleri için düzenli aralıklarla beslenme yapılıyor”

Kırıkkale Belediyesinin sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik yapmış olduğu hizmetlerin 23 bin 750 metre kare alana kurulmuş geçici barınak ve bakımevinde yürütüldüğünü belirten komisyon sözcüsü Hafize Şimşek, “Bakım evi açıldığı günden bu güne yılda ortalama 2 bin sokak hayvanına müdahale edilmiştir. Barınakta 14 bin sokak hayvanın sağlık sorunlarıyla ilgilenilirken, 8 bin hayvan kısırlaştırılmış, aşılanan hayvan sayısı ise 13 bindir. Yine bakım evinde yaklaşık sokak hayvanları için 40 ton mama desteği sağlanmaktadır. Yine Kırıkkale Belediyesi sorumluluk alanı içinde açık beslenme alanlarında da 300 civarında sokak hayvanı sahiplenilmekte ve bu hayvanlarında gıda sıkıntısı çekmemeleri için düzenli aralıklarla beslenme yapılmaktadır” dedi.

Komisyonun yapmış olduğu incelemede kış aylarında da Kırıkkale Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne ait kanatlı hayvanların bakım ve beslenmelerinin yapıldığını tespit ettiklerini belirten Şimşek “Yaptığımız tespitlerde mahallerde yapılaşmadan kaynaklı sokak hayvanların doğal ortamları daralmakta. Özellikle kediler ve diğer sokak hayvanları zorluklarla karşı karşıya kalmaktalar. Belediyemiz gönüller ile birlikte mahallerde barınma ve beslenme alanları kurulmasının komisyonumuzca önerilmiştir” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.