Kırıkkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırıkkale’de “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projesi

KIRIKKALE’DE ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN UYUŞTURUCU KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇME KONUSUNDA ANNE DUYARLILIĞINDAN FAYDALANMAK AMACIYLA “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ: ANNE” PROJESİ BAŞLATILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kırıkkale’de “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projesi
297 views
16 Ekim 2020 - 17:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırıkkale’de çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projesi başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı ve Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından Kırıkkale’de başlatılan “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projesinin ilk toplantısı Vali Yunus Sezer başkanlığında gerçekleştirildi.

“istihdam edilebilirlikleri arttırılacak”

Bağımlılıkla mücadele kapsamında kentte yürütülen ’Hayat Boşluk Kabul Etmez’ ve ’Huzur Köy’ projeleri ile ilgili açıklamalarda da bulunan Vali Sezer, “Bağımlılık ile mücadelemiz ilimiz genelinde başlattığımız projelerle devam ediyor. Bu kapsamda madde kullanan 19 yaş ve üzeri bağımlı bireylerin tedavi edilerek sosyo-ekonomik hayata entegrasyonlarını sağlamak için ’Huzur Köy’ projesi kapsamında bir rehabilitasyon merkezi kuruyoruz. Yataklı rehabilitasyon merkezimizde, meslek edindirme atölyeleri bulunacak, bu atölyelerde madde bağımlısı bireylerin 1 yıllık rehabilitasyon süreci içerisinde, psiko-sosyal tedavilerinin yanında ilgili meslek eğitmenleri tarafından verilecek eğitimler ile yeterli mesleki bilgi ve beceri kazanmaları sağlanarak istihdam edilebilirlikleri arttırılacak” dedi.

“Çocuklarının uyuşturucu bataklığına düşmesinin önüne geçmiş olacak”

Vali Sezer, “Sayın Bakanımızın da panelde belirttiği üzere uyuşturucu sorununu yıkacak şey, anne yüreği ve iradesidir. “En iyi narkotik polisi: anne” projesi kapsamında ilimizde valiliğimiz koordinasyonunda küçük anne grupları oluşturularak mahalle, ilçe ve il temsilcisi anneler belirlenecek. Annelerimiz bilinçlendirilecek ve çocuğunun farkına varması sağlanacak. Böylece anneler çocuklarının uyuşturucu bataklığına düşmesinin önüne geçmiş olacak” ifadesini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.