Kırıkkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırıkkale’de ’Montrö bildirisi’ tepkisi

KIRIKKALE EĞİTİM DESTEK PLATFORMU ADINA AÇIKLAMA YAPAN YASİN PEKUZ, ‘MONTRÖ BOĞAZLAR SÖZLEŞMESİ’YLE İLGİLİ BİLDİRİ YAYIMLAYAN EMEKLİ AMİRALLERE İLİŞKİN, “15 TEMMUZ’DA KURSAKLARINDA KALAN HEVESLERİNİ FETÖ AYARLI AÇIKLAMANIN SATIR ARALARINA GİZLENMİŞ BİR ŞEKİLDE GÖRÜYOR, KİRLİ NİYETLERİNİ NOT EDİYORUZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kırıkkale’de ’Montrö bildirisi’ tepkisi
200 views
09 Nisan 2021 - 15:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırıkkale Eğitim Destek Platformu adına açıklama yapan Yasin Pekuz, ‘Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayımlayan emekli amirallere ilişkin, “15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz” dedi.

Kırıkkale Eğitim Destek Platformu üyeleri, ‘Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayımlayan emekli amirallere tepki gösterdi. Cuma namazının ardından Nur Camii ve Külliyesi bahçesinde toplanan platform üyeleri adına konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Yasin Pekuz, “Millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla ‘silahlı kuvvetler’ dahil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinden duyulan rahatsızlık açık edildi” dedi.

Siyasete ve milli iradeye müdahale etme niyetlerini beyan ettiklerini belirten Pekuz, “Milletin inancından, iradesinden, medeniyet değerlerinden kopmuş millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu asker emeklilerinin aktif dönemde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilinmektedir. ‘Deniz kuvvetleri emeklisi’ sıfatıyla yayınladıkları bildiri, içerik itibariyle göstermiştir ki bunlar olsa olsa ‘amiral eskisi’dir. Eski düzenin kafasını konuşan bu 104 vesayet mankurtu; ‘Kanal İstanbul’ ve ‘Montrö’ anlaşmasına dair cümleler üzerinden fikir beyanı adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri muhtıra çağrısı bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir” diye konuştu.

Pekuz, “15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz. 15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının milletimizin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu açıklamayla aşikar edilen kirli niyetlerinde aynı şekilde milletin maşeri vicdanında mahkum edilerek tarihin kirli sepetine gönderildiğini, gönderileceğini ilan ediyoruz” ifadesini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.