Kırıkkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Restoran işletmecisinden ’rehavete kapılmayalım’ çağrısı: “Devletimizin bize sunduğu büyük bir fırsat”

KIRIKKALE’DE KONTROLLÜ NORMALLEŞME İLE BİRLİKTE YÜZDE 50 KAPASİTEYLE AÇILAN KAFE, RESTORAN, PASTANE GİBİ İŞLETMELER BUGÜN İTİBARİYLE İLK MÜŞTERİLERİNİ ALDI. RESTORAN İŞLEMECİSİ HAKAN KARABEKİR,

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Restoran işletmecisinden ’rehavete kapılmayalım’ çağrısı: “Devletimizin bize sunduğu büyük bir fırsat”
232 views
02 Mart 2021 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırıkkale’de kontrollü normalleşme ile birlikte yüzde 50 kapasiteyle açılan kafe, restoran, pastane gibi işletmeler ilk müşterilerini aldı. Restoran işlemecisi Hakan Karabekir, “Devlet büyüklerimizin bize sunduğu fırsat bu şimdi iş bize düşüyor. Rehavete kapılmamalıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün düzenlediği Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, kontrollü normalleşme döneminde ’çok riskli iller’ dışındaki restoran ve kafeler faaliyetlerini sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında, yüzde 50 kapasiteyle sürdürebileceğini belirtmişti.

Korona virüs (Covid-19) risk değerlendirme haritasına göre, yüksek riskli iller arasında yer alan Kırıkkale’de, yüzde 50 kapasiteyle açılan kafe, restoran, pastane gibi işletmeler bugün itibarıyla ilk müşterilerini aldı.

“Devlet büyüklerimizin bize sunduğu büyük bir fırsat”

Restoran işletmecisi Hakan Karabekir, “Devlet büyüklerimizin bize sunduğu fırsat bu şimdi iş bize düşüyor. Kurallara uyarsak gerekli hijyen, mesafe, maske olayına daha da dikkat edersek turuncudan niye maviye dönemeyelim? Bu hastalık ülkece niye bitmesin? Her şey bizlerde bitiyor. Bizler sektör olarak dikkat edeceğiz, etmeye de çalışacağız” dedi.

“Rehavete kapılmamalıyız”

Restoranımıza bugün itibarıyla müşteri kabul etmeye başladıklarını ifade eden Karabekir, “Bu piyasamız içinde bizim için de rahatlatıcı etki oluşturdu. Özellikle de Cumartesi gününün Kırıkkale’de de açık olması bizim dışımızdaki diğer sektörlere de bir nebze olsa rahatlattı. Bu rahatlıkta bizi rehavete götürmemeli. Çünkü rehavet oluşup tekrardan hastalığın artma riski var. İnşallah kurallara uyarız, kapanma endişesiyle devam etmeyiz. Şu an için biz kendi lokantamızda gerekli tedbirlerimizi aldık. Masalarda kolonyalarımız, girişlerde dezenfektanımız, uyarı yazılarımız mevcut” diye konuştu.

“Piyasamız için önemli bir gelişme”

Karabekir, “Diğer piyasadaki arkadaşlarımızın da bu kurallara uyacaklarına inanıyorum ki etmezsek önümüzdeki hafta tekrar kapanma riskimiz var. Çünkü şu anda turuncu gruptayız her an kapanabilir. Hastalık sayımız düşerse pazar günlerimiz de rahatlayabilir. Şu anki düşüncelerimiz bunlar. İnşallah daha sağlıklı daha güzel günlere kavuşuruz. Piyasamız için de bizim içinde önemli bir gelişmeydi” ifadesini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.