Kırıkkale Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırıkkale’de masabaşı deprem tatbikatı yapıldı

TÜRKİYE AFET MÜDAHALE PLANI (TAMP) KAPSAMINDA KIRIKKALE’DEKİ ANA ÇÖZÜM ORTAKLARININ GÖREV VE SORUMLULUKLARINI TEST ETMEK AMACIYLA İL AFET VE ACİL DURUM YÖNETİM MERKEZİ’NDE MASABAŞI DEPREM TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kırıkkale’de masabaşı deprem tatbikatı yapıldı
137 views
12 Ağustos 2021 - 10:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında Kırıkkale’deki ana çözüm ortaklarının görev ve sorumluluklarını test etmek amacıyla İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde masa başı deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünde gerçekleştirilen tatbikat, Vali Yardımcısı Ömer Ulu başkanlığında, Yerel Düzey Çalışma Grubu Operasyon Planlarının Ana Çözüm Ortağı olan Koordinasyon Kurulu üyelerinin katılımı ile İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Merkez üssü Keskin ilçesi olan 5,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği öngörülerek, tatbikat icra edildi. Tatbikatta; tüm kurum ve kuruluşların aynı sistem üzerinden haberleşmesine ve süreçleri yönetmesine imkan sağlayan Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi (AYDES) kullanıldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun, yaptığı açıklamada, “İl afet müdahale planı içerisinde yer alan, 26 yerel düzey çalışma grubu planlarından sorumlu ana ve destek çözüm ortaklarımızın görev ve sorumluluklarını, çalışma gruplarının diğer çalışma gruplarıyla olan ilişkilerini güçlendirmesini sağlamak, afet ve acil durumlara müdahale süreçlerini, etkin ve etkili müdahale için gerekli olan çalışma grup teşkilini ekipman ve insan kaynakları kapasitesini görerek, ihtiyaç duyulabilecek kapasiteyi ve sistemin çalışmasında meydana gelebilecek eksiklikleri tespit etmektir” ifadesini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.